20 BİN ÖĞRENCİ CAMİLERDE BULUŞTU

20 BİN ÖĞRENCİ CAMİLERDE BULUŞTU
Bu içeriğe oy verin!

Elazığ’da “Okul-Cami Buluşmaları” projesi kapsamında 20 bin öğrenci camilerde bir araya geldi. Proje kapsamında 3 Bin öğrenciye ise bağımlılığa karşı bilgi verildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başında Harput Ulu Cami’de başlayıp diğer camilerde devam eden “Okul Cami Buluşmaları” programının sezon finali Sait Koç camiinde Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Milli Eğitim Bakanlığı Talip Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, okul idarecileri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, ”Bugün yapılan programla sezon finalini gerçekleştirdiklerini ifadene eden Müftü Sarıkaya, itibariyle il genelinde 20 bini aşkın öğrenciyi camide konuk ettiklerini ayrıca 3 bin öğrenciye de okulda seminer şeklinde bağımlılığa karşı bilgi” verdiklerini aktardı.

Proje sayesinde binlerce öğrenciyi camiyle buluşturduklarını kaydeden İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, “Bizim okullarımızda bu eğitim uygulama olarak veriliyor. Bu proje sayesinde öğrencilerimizi camilerle buluşturduk. Bu konuda herkese teşekkür ederim. Bu projeyi önemseyip benimsediler. Bu sayede projemiz uygulamaya dönüştü. Bütün öğrencilerimiz yolda birkaç kerede olsa caminin atmosferini yaşadılar. Mutlaka camilerimize gelelim, camilerimizi dolu dolu kullanalım” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talip ve Terbiye Kurulu Başkanı Alparslan Durmuş da, Bakanlık olarak, bu tarz uygulamalı eğitimleri desteklediklerin ifade ederek, “Okul camii buluşması denildiğinde çok mutlu oluyorum. Biz normalde okullarda hayatilik denilen bir ilkeyi ele alırız. Yani çocuğun öğrencinin öğreneceği şeyleri hayatla beraber öğrenmesini ölçeriz. Eğitimin hayata akan kısmını sağlama almış oluruz. Bunu sağlamlaştırmış oluruz. Bunun için bu projeyi çok önemsiyorum” diye kaydetti.

Etkinliğin önemini dile getiren Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Bu etkinlik hem ülkemiz için hem de diyanet işlerimiz, çocuklarımız ve ülkemizin geleceği için çok önemli.” dedi.

Türkiye’nin geleceği hedefleyen dünyada küresel güçte lider olmayı planlayan önemli bir güç merkezi olduğunu vurgulayan Vali Kaldırım; “Her şeyin temelinin sağlam olması gerekir. Kaynağından sağlıklı bir şekilde öğrenilmesi özellikle gelecek yeni nesillerimizin bu anlayışla berrak bir şekilde değerleri ile özüne kavuşmuş yetişmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

Program dua edilmesi ve “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesi kapsamında kitap hediye edilmesiyle sona erdi.

145 kez toplamda, 1 kez de bugün okundu.