5 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

5 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI
Bu içeriğe oy verin!

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Diyarbakır İli Kocaköy, Hani, Lice, Hazro ve Kulp ilçeleri mülki sınırları içerisinde, Jandarma Komando Timleri ve Güvenlik Korucularıyla icrasına başlanılan Bayrak-88 Şehit J.Uzm.Çvş. Uğur Sağlam Operasyonu başarıyla tamamlandı.

Söz konusu operasyonel faaliyet esnasında; Lice ilçesi Çavundur Köyü’nde gerçekleştirilen adli arama sonucu  5 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Şahıslarla birlikte; 4 adet tabanca, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 10 adet tabanca şarjörü, 1 adet tabanca susturucusu, 1 adet tabanca dipçiği, 56 adet 9 mm çapında fişek, 6 adet 7,62 mm. çapında fişek, 8 adet av tüfeği fişeği, 1 adet dizüstü bilgisayar, 1 adet taşınabilir hard disk, 9 adet USB bellek ve 1 adet CD ele geçirildi. Ele geçirilen malzemeler Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile muhafaza altına alındı.

Narko-terörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında icra edilen temas ve adli arama faaliyetleri sonucunda;  5,35 kg kubar,  30,8 kg  toz olmak üzere toplam 36,15 kg esrar maddesi ile 429.100 kök kenevir  bitkisi ele geçirildi. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereğince esrar maddeleri muhafaza altına alınarak kenevir bitkileri numune alınmasının ardından yerinde imha edildi.

Operasyon  bölgesi içerisinde 11 konut ve eklentisinde adli arama faaliyeti  gerçekleştirildi. Jandarma Asayiş Bilgi Sistemi (JABS) ile 218 şahıs ve 5 aracın KİHBİ, UYAP ve ASAL sorgulamaları yapıldı. 6 şüpheli hakkında gerekli yasal işlem başlatıldı.

 

290 kez toplamda, 1 kez de bugün okundu.