CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİR KONUŞTU, PİR KONUŞTU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİR KONUŞTU, PİR KONUŞTU
5 (100%) 1 oy verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katıldı. Gündeme dair pek çok konuya değinen Erdoğan’ın açıklamalarından başlıklar şöyle:

“BAKANLAR PARTİLİ OLMAYACAK”

Erdoğan, 24 Haziran seçimlerin resmi sonuçlarının açıklanmasının ardından merakla beklenen Bakanlar Kurulu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni kabine ile ilgili “Partili olmayan bakanlarımız ile bir kabine oluşturarak yeni bir döneme girmiş olacağız. Ehliyet ve liyakati öne plana çıkaracağız. Bu şekilde bakanlar olaylara daha objektif bakacak ve zan altında da kalmayacak. Bütün bunlarla birlikte bu hükümetin başında Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi ile Ak parti genel başkanı olacak.”

“Bu seçimlerle yeni yönetim sistemini hayata geçirdik, yeniden hayırlı olsun. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı olarak yemin edip inşallah görevi başlıyoruz. Yemin törenimizin hemen ardından yayınlayacağımız bir numaralı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yeniden organize edilmiş bakanlıkları kuruyor ve aynı akşam kabinemizi açıklıyoruz.

Elbette bu sistemin oturması belli bir zaman alacaktır. İlk etapta bakanlar, bakan yardımcıları, kurum başkanları, genel müdürler düzeyine kadar çalışarak bir noktaya kadar getirdik. İşlevsiz kalan kurumları tasfiye ederek devletin işleyişini hızlandırıyor ve etkin hale getiriyoruz. Uygulamadaki eksiklik, aksaklıkları, boşlukları tespit ettikçe sistemi güçlendirecek ve güncelleyeceğiz. Bu reformları devam ettireceğiz bu yüzden Sistem içinde yeri gelecek kararlara veya kanun değişiklerine, yeri gelecek Anayasa değişikliklerine ihtiyaç duyacağız.”

“BU MİLLET HESAP SORACAKTIR”

“CHP’nin sayesinde Bölücü Terör Örgütü’nün belirlediği isimler Meclis’te milletvekili olarak yer alacaklar. Ülkesini, Milletini, Memleketini seven her CHP’li vatandaşı partisinin yönetiminden hesap sormaya davet ediyorum. Türkiye’nin en eski partisini Batı’daki bir avuç marjinalin ve yurt dışındaki bir avuç teröristin oyuncağı haline getirenlerden bu millet hesap soracaktır.”

“CUMHUR İTTİFAKINA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Milletvekili dağılımı ve ülkemizin içinden geçtiği durum sebebiyle Cumhur ittifakını mecliste devam ettireceğiz. MHP’nin de aynı anlayışa sahip olduğunu görmekten memnuniyet duyuyorum. İttifaklarını pazara kadar bile sürdüremeyenlerin aksine biz ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetlere vesile olmaya devam etme inancıyla Bu birlikteliğe sahip çıkacağız.”

“MİLLETE YANLIŞ YAPAN HİÇ KİMSENİN AK PARTİ’DE YERİ OLAMAZ”

“Seçim sonuçlarını değerlendirirken Cumhurbaşkanlığımızda aldığımız oy ile milletvekilliğinde aldığımız oy arasındaki farkı çok iyi analiz etmeliyiz. Biz seçimlerden sadece birinci çıkmakla yetinecek bunu başarılı sayabilecek bir siyasi parti değiliz. Ak Parti Türkiye’ye kazandırdığı hizmetler ve 2023 hedefleri doğrultusunda çok daha büyük başarılara ihtiyacı olan bir partidir.

Yeni dönemde meclise çok önemli görevler düşüyor. Önümüzdeki mahalli seçimlere kadar 24 Haziranın muhasebesini yapıp gereken adımları atmak durumundayız. Nerede yanlış yaptık, nerede bir hatamız var bunları değerlendirip süratle düzeltmek ve Mart yerel seçimlerine böylece girmek durumundayız. Ancak bu şekilde milletimizin karşısına mesajını aldığımızın ve gerekeni yaptığımızın huzuruyla güveniyle cesaretiyle çıkabiliriz.

Önümüzdeki ay büyük kongremizi yapıyoruz. Milletimize bu yöndeki ilk mesajımızı orada vereceğiz. 24 Haziran’ı doğru analiz edemez ve gereğini yerine getiremezsek her şeyden önce kendi ilkelerimizle, kendi geçmişimizle çelişmiş oluruz. Seçim sonuçlarını kişisel kariyerleriyle değerlendirerek eğip büken herkes her şeyden önce milletimize yanlış yapar. Millete yanlış yapan hiç kimsenin AK Parti’de yeri olamaz.”

“BU MİLLET ŞAMAR OĞLANI DEĞİL!”

“Seçimlerden sonra Bana gelen raporlara baktığımızda özellikle bazı eleştiriler var ki çok çok önemli. Vatandaşlar özellikle şunu arıyor. Tevazu arıyor. Benim dükkânıma gelip bir çay içmedikten sonra ben belediye başkanını ne yapayım diyor.

Değerli arkadaşlar bizi yükselten tevazuumuz olmuştur. Biz tevazuumuzu kaybettiysek, açık net puan kaybımız da olmuştur. En güçlü olduğumuz yerlerde puan kaybettiysek bunu kendi nefsimize soracağız. Çok iyi hizmetler yapmış olabiliriz ama bu hizmetler gerektir ama yeterli değildir. Yeterli olan gönüllere girmektir. Gönüllere girmiyorsak, vatandaşa tepeden gurur abidesi olarak bakıyorsak, kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir kenara koyar. Demokrasinin güzelliği de budur. Bu erken bir fırsat olmuştur. 24 Haziran’ın fotoğrafını iyi çekmemiz lazım. Mart 2019 yerel seçiminde de adayları hem İş bitirme potansiyeline hem de halkla uyumuna bakarak belirlememiz gerekiyor. Çok yoğun bir maraton başlıyor. ”

“BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ 9 AYI ÇOK İYİ KULLANMALI”

“2019 Mart’ına kadar belediyeciliğin adını gönül belediyeciliği seferberliği olarak ilan ediyorum. Aynı şey teşkilatlarımız için de geçerli… Efendi olmaya eğil hizmetkâr olmaya geliyoruz düşüncemiz ile milletimiz bunca yıldır bizi kendisine en iyi ve adil hizmeti verdiğimiz için desteklemiştir. Aşk ile şevk ile adalet ile çalışmayan belediye başkanı bir eliyle yapıp diğer eliyle yıkan kişidir. Vatandaşı ile beraber olmayan belediye başkanı bir taraftan yaparken, bir taraftan yıkar. Arkasında enkaz bırakır. Ak partinin hiçbir belediye başkanı böyle olmamalıdır olamaz. Biz ancak milletimizle birlikte varız, insanlarımızla birlikte anlamlıyız, halkın desteği yanımızda olduğu sürece güçlüyüz.  Başarılarıyla bizleri gururlandıran belediye başkanlarımız var bunun yanı sıra vasat başkanlarımızda var. Bugün dünden daha güçlüyüz. Bu gücümüzü tevazuuyla yükseltmeliyiz. Belediye başkanlarımız 9 ayı çok iyi kullanmalı eksikleri tamamlama, yapılan işleri gösterme, kırılan kalpleri onarma imkânına sahiptir. Bu imkânı iyi değerlendirenler hem partimizden hem halkımızdan karşılığını alacaklardır.”

 

 

 

 

383 kez toplamda, 1 kez de bugün okundu.