ETWİNNİNG FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

ETWİNNİNG FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR
Bu içeriğe oy verin!

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen eTwinning faaliyetleri ilimizde giderek artan bir hızla devam ediyor.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimizde görev yapmakta olan öğretmenlerimize, eTwinning faaliyetleri hakkında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Elazığ iline ait istatistiki bilgiler paylaşan il koordinatörü Ceyda Akıllı,  eTwinning portalına ait genel bilgileri içeren bir Kahoot uygulamasında bulundu. Ayrıca toplantıda Tevfik Yaramanoğlu İlkokulu öğretmeni Mehtap CÖMERTOĞLU ve Karakoçan Sarıcan İlkokulu öğretmeni Şeyma Gür eTwinning projelerine ait bilgileri ve tecrübelerini meslektaşlarına aktardılar.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Haklarımla Arkadaşım, Aktif Bir Vatandaşım” isimli yerel projenin bilgilendirme toplantısı da gerçekleştirildi. Strateji Geliştirme Şube Müdürü Fatih Kömürlü başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenler katıldı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Bekir Erol, aktif vatandaşlık konusunun derinlemesine ele alındığı bir sunum gerçekleştirirken, proje kapsamında gerçekleştirilen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

 

427 kez toplamda, 9 kez de bugün okundu.