GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZDAN TARİHİ BAŞARI

GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZDAN TARİHİ BAŞARI
5 (100%) 1 oy verildi

Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Türkiye toplam 13 madalya alarak tarihi bir başarı elde etti.

Milli takımımız grekoromende; 1 altın 2 bronz, kadınlarda; 2 altın 3 bronz ve serbest stilde; 3 bronz 2 altın olmak üzere toplam 13 madalyanın sahibi oldu.

Bu başarılı sonucun ardından Ay yıldızlılarımız kadınlar ve serbest stilde takım halinde şampiyonayı 3. tamamladı. 5 güreşçimizin madalya için mindere çıktığı şampiyonanın son gününde Serbest stil 125 kilo da Taha Akgül ve 74 kiloda Soner Demirtaş Altın madalya kazandı.

Kaspiysk kentinde 7 gün süren şampiyonanın son müsabakasında olimpiyat şampiyonu milli güreşçi, serbest stil 125 kilo finalinde Gürcü Geno Petriashvili ile karşılaştı.

Taha, Ali Aliyev Spor Salonu’nda sonucu merakla beklenen karşılaşmanın ilk devresini 1-0 önde tamamladı. Kontrollü güreşen Taha, müsabakayı 2-1 kazanarak altın madalyaya uzandı. Milli güreşçi, 6. kez Avrupa şampiyonu olarak Türk sporcular arasında serbest stilde en fazla Avrupa şampiyonu olan güreşçi oldu.

364 kez toplamda, 5 kez de bugün okundu.