ÖĞRENCİLER İLİMİZİ TEMSİL EDECEK

ÖĞRENCİLER İLİMİZİ TEMSİL EDECEK
Bu içeriğe oy verin!

100.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin başarılı öğrencileri ilimizi “12. Uluslar Arası Robot Yarışmasında” temsil edecek.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, ilimizi Sivas’ta yapılacak olan “12. Uluslararası Robot Yarışmasında” temsil edecek olan 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ziyaret etti.

Toplam 12 ülkeden üniversitelerin de katılacağı yarışmada ilimizi temsil edecek olan 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin başarılı öğrencileri Özgür Can Ayaz, Mehmet Emin Çelik ve Güven Güney Yalçın isimli öğrencileri okullarında ziyaret eden Müdür Gürtürk öğrencilerin başarılı projeleri hakkında kendilerinden bilgi aldı.

Öğrenciler Müdür Gürtürk’e çalışmaları ile ilgili sunum yaparak, hedefleri hakkında bilgi verdiler.

Daha önce yapmış oldukları hızlı drone ile TÜBİTAK’ın da ilgisini çeken öğrenciler, Uluslararası Robot Yarışmasına; Drone, Hızlı Drone, Hızlı Çizgi İzleyici ve farklı robot kategorilerinde katılacaklar.

100.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Feti Kılınç, öğrencilerin rehber öğretmenleri Orhan İsbir, Vahap Bataray ve Savaş Özbil’de Gürtürk’e ziyareti esnasında eşlik ederek projeler hakkında bilgi verdiler.

Çağımızın bilgi ve teknoloji üretme çağı olduğunu ifade eden Gürtürk;

“Bu üç başarılı öğrencimiz Sivas ilinde yapılacak olan ve üniversite öğrencilerinin de katılacağı Uluslararası bir müsabakada ilimizi temsil edecekler. Daha öncede okulumuza gelerek öğrencilerimizin hızlı drone çalışmasını inceleme fırsatı bulmuştum. Meslek Liselerimizin önemi bu çocuklarımızın projeleri sayesinde bir kez daha kendisini göstermiştir. Öğrencilerimizin başarılı çalışmaları İnşallah Sivas ilimizden iyi sonuçlar alarak dönecektir.

Ben hem öğrencilerimizi hem de kendilerini yetiştiren değerli meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Bütün çalışmalarında çocuklarımızın yanında olacağımızın da bilinmesini istiyorum” dedi.

 

 

1,448 kez toplamda, 3 kez de bugün okundu.