ÖĞRENCİLERİN ARAŞTIRMA PROJELERİ ÖDÜL KAZANDI

ÖĞRENCİLERİN ARAŞTIRMA PROJELERİ ÖDÜL KAZANDI
Bu içeriğe oy verin!

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri” yarışmasına ilimiz adına katılan 4 okul başarılı projeleri ile ödüle layık görüldü.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalara yönlendirmek ve öğrencilerin mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla değerler eğitimi, Matematik, Türkçe alanlarında “12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” sergisi İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre Kültür Merkezinde açılmıştı.

İlimizden yarışmaya katlan 20 projeden 4’ü ödül aldı.

Proje Yarışmasında İmam Efendi Kız İmam Hatip Ortaokulu ve TOKİ Fırat Ortaokulu Birinciliği kazanırken, Şehit Eyüp Oğuz İmam Hatip Ortaokulu İkinciliği, Bilim Sanat Merkezi ise Üçüncülüğü kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk final programının ardından yapmış olduğu açıklamada; “Bundan bir hafta önce Liseler Arası Proje Yarışmasında okullarımız büyük bir başarı elde ederek bize mutluluk yaşatmıştı. Bugün de Ortaokul öğrencilerimizin hazırladığı projeler yine yüzümüzü güldürdü. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu tür etkinliklerde elde ettikleri başarılar ilerisi için onlara büyük bir moral ve motivasyon katacaktır. Bu çocuklarımız ülkemizin geleceğini şekillendirecek, gelişmemize ve kalkınmamıza yön verecektir.

Elazığ olarak eğitim çıtamızı adım adım yükselttiğimizin göstergesi de olan bu başarılı çalışmalar için ben hem öğrencilerimizi hem de onları yetiştiren idareci ve öğretmenlerimizi tek tek kutluyorum. Birinci olan okullarımıza ve projelerimize finallerde de başarılar diliyorum” dedi.

2,028 kez toplamda, 1 kez de bugün okundu.