SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN

SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN
Bu içeriğe oy verin!

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et” ve “22 Mayıs Avrupa Obezite Günü” kapsamında farkındalık oluşturmak üzere çeşitli sağlıklı yaşam etkinlikleri düzenlendi.

10, 14 Mayıs tarihleri arasında olmak üzere Elazığ Merkez Ahmet Aytar Meydanı, Akçakiraz Beldesi ve Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde düzenlenen etkinliklere stant çalışması ile katılan Sağlık Müdürlüğü idareci ve çalışanları sağlık yaşam konusunda çeşitli aktiviteler düzenledi.

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı  Rehabilitasyon Merkezlerinde tedavi gören hastaların bisiklet turu, halay ve çeşitli oyun gösterileri ile şenlik havasında geçen etkinliklere katılan İl Sağlık Müdürlüğü katılımcılara; Sağlıklı Beslenme, Obezite, Fiziksel Aktivite, Hareketli Yaşam, Diyabet, Çölyak, Astım, Kalp, Hipertansiyon ve benzeri konularında sağlık temalı pankartlar eşliğinde bilgilendirmelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü hekim ve Diyetisyenlerinin de yer aldığı etkinliklerde standı ziyaret eden vatandaşların boy-kilo ölçümleri yapılarak, Beden Kütle İndeksi değerlendirmesi yapılarak önerilerde bulunuldu.

 

137 kez toplamda, 1 kez de bugün okundu.