SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

SİLAH VE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ
Bu içeriğe oy verin!

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonda bir sığınak kullanılamaz hale getirildi, çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme ele geçirildi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Lice, Hani, Kulp, Kocaköy, Hazro ve Silvan ilçelerinde gerçekleştirilen operasyonda tespit edilen 1 sığınak imha edildi.

Bahse konu sığınak, kayalık alanlar ile toprağa gömülü vaziyetteki jelikan bidonlar içerisinde; 3 adet av tüfeği, 1 adet el telsizi, 3 adet 4’lü pil bloğu, 1 adet mayın/EYP düzeneği ile yaşamsal malzemeler ele geçirildi.

Öte yandan Eğil ilçesi Meşeler Köyünde şüpheli bir şahsın evinin bahçesinde Jandarma İç Güvenlik ve Jandarma Komando Timlerince gerçekleştirilen adli arama sorucu; 602 adet 7,62 mm AK-47 Kaleşnikof Piyade Tüfeği ve 706 adet 5,56 mm HK-33 Piyade Tüfeğine ait olmak üzere toplam 1.308 adet fişek ele geçirildi.

Operasyonun Narko-terörizmle mücadele faaliyetleri kapsamında, piyasa değeri 31.185.250 TL olan 50,15 kg toz, 2,8 kg kubar olmak üzere toplam 52,95 kg esrar maddesi ve 101.350 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Ele geçirilen silah, mühimmat ve uyuşturucu maddeden delil niteliği taşıyanlar Cumhuriyet Savcısının talimatı ile muhafaza altına alınarak diğerleri yerinde imha edildi.

359 kez toplamda, 5 kez de bugün okundu.