SİYER SINAVINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

SİYER SINAVINDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK
5 (100%) 1 oy verildi

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından Türkiye genelinde 75 ilde düzenlenen ve 4 kategoriden oluşan, yaklaşık 300 bin kişinin katılım gösterdiği “O’nu oku, O’nu yaşa”  temalı Siyer Sınavı neticesinde Elazığ’da dereceye girenler ödüllerini alacak.

Siyer sınavı ödül töreni 28 Mart 2018 Çarşamba günü Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacak. Elazığ’da ödül kazanan 62 kişi düzenlenecek programla ödüllerini alacak.

Türkiye Geneli Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her sene düzenlenen Siyer Sınavına bu yıl Türkiye geneli katılım 300.000 kişiyi buldu.

“O’nu oku, O’nu yaşa” temalı 4 Kategoride gerçekleştirilen 2018 Türkiye Geneli Siyer Sınavında 5 Umre Ödülü ve 2000 kişiye ödül verilecek. Sınava bu yıl Elazığ’dan toplamda 8 Bin kişi katıldı.

Sınavda A ve B Kitapçıklarında 1. Kategori 60 soru ve 80 dakika cevaplama, 2. Kategori 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 3. Kategori 100 soru ve 120 dakika cevaplama, 4. Kategori ve 100 soru ve 120 dakika cevaplama süresi oldu. Puanlama 100 üzerinden değerlendirildi.

Peygamber sevdalıları platformu Elazığ İl koordinatörü Mehmet Zülfü Öztürk yapmış olduğu açıklamada; “Peygamber Sevdalıları olarak yapmış olduğumuz siyer sınavına Elazığ’dan bu yıl 62 kişi dereceye girerek hediye almaya hak kazandı. Bu aslında sadece bir sınav değil, bu en sevgiliyi, en değerliyi okuma aynı zamanda anlama ve yaşantısındaki incileri kendi hayatımıza nakşetme fırsatıdır. Kaybedeni olmayan bir sınavdır.

Bu ödülleri aslında bir gönül alma, teşvik olarak değerlendirebiliriz. Bize göre aslında o kitapları okuyan herkes, nokta dahi olsa Resulullah’ın hayatından kendi hayatına bir fiil, bir davranış, bir düşünce alan her kardeşimiz aslında kazanmıştır.

Buradan sizin vesilenizle tüm Elazığlı kardeşlerime bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bir derya olan peygamberimizi tanıma adına her sene yapılan siyer sınavı bir fırsattır. Yediden yetmişe herkes; bir evlat olarak, bir baba olarak, bir eş olarak, bir dede olarak onu tanımalı ve hayatına onunla zenginlik katmalıdır.

Bu vesile ile 28 Mart Çarşamba günü tüm Elazığ halkını Elazığ Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştireceğimiz ödül törenine davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

1,070 kez toplamda, 5 kez de bugün okundu.