TUNCELİ’DE TÜRKİYE RAFTİNG ŞAMPİYONASI HEYECANI

TUNCELİ’DE TÜRKİYE RAFTİNG ŞAMPİYONASI HEYECANI
Bu içeriğe oy verin!

Tunceli,  23 – 27 Mayıs tarihlerinde Munzur Çayı’nda yapılacak Türkiye Rafting Şampiyonası 2. ayak yarışlarına ev sahipliği yapacak.

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu (GOSBF) tarafından düzenlenen, Tunceli Valiliği ve Tunceli Belediyesi tarafından desteklenen şampiyonaya 300 sporcu, 30 hakem ve İtalya’dan gelen 2 Nehir Eğitim Başkanı katılacak.

Şampiyonada İstanbul 2 takım, Ardeşen Belediyesi 4 takım, Dalaman Belediyesi 6 takım, Hakkari Cilo 12 takım, Van Çatak Belediyesi 6 takım, Kayseri Yahyalı Belediyesi 3 takım, Düzce Cumayeri 2 takım, ÇAYKUR Spor Kulübü 3 takım, Rize Spor Kulübü 1 takım, Erzurum 1 takım, Elazığ Palu 1 takım, Artvin Yusufeli 2 takım ve Tunceli 5 takım ile yarışacak.

Şampiyonanın rafting sporunun gelişmesi ve bölge turizmine katkı sağlaması açısından önem arz ettiğini ifade eden Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Rafting sporunun gelişmesini, spor turizmi ve ilimizin tanıtımı açısından çok önemsiyoruz. İlimizin rafting ve diğer doğa sporlarına oldukça uygun parkurları var. Bu avantajın değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda Türkiye Rafting Şampiyonasının ilimizde yapılacak olması bizi heyecanlandırdı. Farklı illerden gelen sporcuların, misafirlerin ilimizi görüp tanımaları, Munzur Nehri’nin güzelliklerini görmeleri Tunceli’nin turizm potansiyelini arttıracaktır. Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’a ve  Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting Asbaşkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı’ya teşekkürlerimi sunarım. Şampiyonaya katılacak tüm sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.

Türkiye Rafting Şampiyonasının açılış töreni 24 Mayıs Perşembe saat: 16.30’da Atatürk Stadyumunda, kapanış ve madalya töreni ise 27 Mayıs Pazar saat 15.00’da Tunceli Belediyesi- Ümraniye Belediyesi kardeş Parkında gerçekleştirilecek.

 

614 kez toplamda, 9 kez de bugün okundu.