TUNCELİLİ KADINLAR DOĞU KARADENİZ’İ GEZECEK

TUNCELİLİ KADINLAR DOĞU KARADENİZ’İ GEZECEK
Bu içeriğe oy verin!

Tunceli Belediyesi, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında bugüne kadar il dışına çıkamamış 40 kadına gezi imkânı sağladı.

Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Tunceli Belediyesi’nin yürüttüğü ‘Kadın Yaşam Merkezi’ Projesi ile kadınlara yönelik Doğu Karadeniz Bölgesine gezi düzenlendi.

Bugüne kadar il dışına çıkamamış kadınlar, söz konusu proje sayesinde Doğu Karadeniz Bölgesini görme imkânı bulacak. 3 gün sürecek gezide kadınlar,  Karaca Mağarası, Sümela Manastırı, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Borçka Karagöl gibi yerleri gezme imkânı bulacak.

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, geziye gidecek kadınları Belediyesi önünde yolcu etti.

Özellikle kenar mahallelerimizde yaşayan ve il dışına çıkıp gezme imkânı bulamayan kadınları geziye gönderdiklerini söyleyen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Bugün kadın kardeşlerimize bu imkânı sağlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu gezimizle; il dışına çıkma imkânı olmayan kadınların değişik yöreleri gezip görmelerini amaçlıyoruz. Doğu Karadeniz Bölgesine düzenlenen bu gezimizin, katılımcılarımıza faydalı olacağını umuyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Geziye katılan kadınlar da, Vali Sonel’e sağladıkları imkânlardan dolayı teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

357 kez toplamda, 1 kez de bugün okundu.