TÜRKİYE GÜVEN HUZUR UYGULAMASI-7 YAPILDI

TÜRKİYE GÜVEN HUZUR UYGULAMASI-7 YAPILDI
Bu içeriğe oy verin!

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak Türkiye Güven Huzur Uygulaması-7 gerçekleştirildi.

Uygulama kapsamında Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ilimiz merkez ve ilçelerinde önleyici tedbirler dâhilinde, suç işlenmesinin önlenmesi ve suça konu unsurların tespiti amacıyla Genel Asayiş Uygulaması yapıldı.

Bu kapsamda, 15 noktada yapılan yol kontrol çalışmalarında; kontrol edilen 491 araç içerisinde toplam 939 şahıs sorgulandı. 1adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ayrıca 24 araca çeşitli konulardan işlem yapılarak toplam 10.684 TL Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı düzenlenerek 4 araç trafikten men edildi.

Uygulama dâhilinde 164 umuma açık istirahat ve eğlence yeri eş zamanlı olarak denetlendi. 1.800 şahıs sorgulanarak yoklama kaçağı olarak aranma kaydı olduğu tespit edilen toplam 2 şahıs yakalandı.

İş yerlerine yönelik olarak yapılan denetimlerde ise; 1 iş yerine kimlik bildirimi yapmadan işçi çalıştırmaktan idari işlem yapıldı.

2,576 kez toplamda, 1 kez de bugün okundu.